Leerlingen 3de graad ASO leren spreken voor een groep

Woensdagvoormiddag  11 februari kregen de leerlingen van het 5de jaar ASO een professional in de klas. Mevrouw Sigrid Van den Berghe geeft normaal trainingen aan bedrijven. Vermits zij de mama  is van een leerling van 5 Latijn-Wiskunde, was zij bereid haar kennis en jarenlange ervaring met onze leerlingen te delen. De leerlingen ASO vatten immers na hun secundaire studies meestal een opleiding in het hoger onderwijs aan en daar worden presentatievaardigheden hoog ingeschat, bijvoorbeeld voor het presenteren van onderzoeksresultaten. Dat geldt ook voor de professionele wereld waarin onze leerlingen nadien zullen terechtkomen.

Met interactie, humor en heel veel voorbeelden leerde mevrouw Van den Berghe de 17-jarigen hoe zij een goede presentatie kunnen opstellen en hoe ze die efficiënt kunnen brengen en hoe belangrijk lichaamstaal  en intonatie zijn om je publiek voor je te winnen. De leerlingen zullen hun ervaringen in de praktijk omzetten wanneer ze in het voorjaar de resultaten van het onderzoek voor één van hun poolvakken zullen presenteren aan hun leeftijdsgenoten.

Op woensdag 25 februari komen de leerlingen van het 6de jaar ASO aan de beurt.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.