uitstap naar welzijnsschakels

Op maandag 6 november brachten de leerlingen van 6 TSO, in het kader van de lessen godsdienst, een bezoek aan de plaatselijke afdeling van Welzijnsschakels. Deze afdeling, genaamd ‘Duizendpoot’, bevindt zich namelijk op slechts een boogscheut van onze school.

De vrijwilligers van Duizendpoot zetten zich in door mensen die uitsluiting ervaren omwille van armoede en/of afkomst een duwtje in de rug te geven. Dat kan op zeer uiteenlopende manieren: er is een winkel waar men terecht kan om voor slechts een paar centen kledij te kopen, vrijwilligers helpen bij administratie, zoeken mee naar professionele hulp, doen aan huiswerkbegeleiding, ondersteunen hobby’s enz.

Al dit en nog veel meer mochten onze leerlingen vernemen van enkele vrijwilligers die ons te woord stonden en met ons in gesprek gingen. Het werd een zeer aangenaam en leerrijk lesuur!